PODZIĘKOWANIA DLA WYSTAWCÓW

W imieniu Lubelskiego Związku Hodowców Królików Rasowych oraz Targów Lublin pragnę serdecznie podziękować Państwu za udział w tegorocznej, XI Ogólnopolskiej Wystawie Królików Rasowych.

Z nieukrywaną satysfakcją informujemy, że Wystawa Królików spotkała się z ogromnym zainteresowaniem, o czym świadczy liczba odwiedzających. Sukces, jaki odnieśliśmy nie byłby możliwy, gdyby nie Państwa zaangażowanie w przygotowanie atrakcyjnej i różnorodnej wystawy. Zwiedzający ZooPark 2019 docenili bardzo szeroki zakres prezentowanych eksponatów w sumie 373 szt. Zaprezentowaliśmy króliki w 44 różnych rasach i odmianach barwnych.

Trzeba pochwalić się eksponowaniem nowej rasy w polsce która nosi nazwę Rex Gepard. Pierwsi którzy wychodowali i pokazali na wystawie tę rasę byli Słowacy Paweł Blasko i Michał Britaňák . Czasami w Polsce słyszało się o dziwnym ubarwieniu królików wywodzących się z Rexów dalmatyńskich czarno-żółtych, tak jakby w płaszczu króla. W okolicy Zamościa u hodowcy Bartłomieja Draczki pierwszy gepard normalno włosy urodził się wrześniu 2014 roku. Prace hodowlane trwały kilka lat z róznym skutkiem,  w styczniu 2018 urodził się pierwszy rex gepard, jednocześnie w Chełmie u hodowcy Daniela Bałabucha dzięki pracom hodowlanym urodziły się równolegle rexy gepardy. 08-09 grudnia 2018r na wystawie w Kielcach po raz pierwszy w Polsce została zaprezentowana stawka 7 szt. tej rasy przez 2 hodowców z Lubelskiego Związku Hodowców Królików Rasowych. Na wystawie ZooPark były prezentowanie po raz trzeci w stawce biorace udział w konkursie.

Rex Gepard

Dużym zainteresowaniem cieszyła się możliwość obcowania z królikami w bezpośrednik kontakcie. Wyrażamy nadzieję, że Państwa obecność w roli wystawcy oraz zwiedzających przełożyła się na owocne kontrakty. Jednocześnie już teraz chcielibyśmy zaprosić do udziału w kolejnej edycji ZooPark 2020 i oczywiście XII Ogólnopolskiej Wystawy Królików Rasowych, która odbędzie się w 2020 roku, a także współpracy na innych płaszczyznach związanych z organizacją tego wydarzenia. Mamy nadzieję, że spotkamy się ponownie. ZooPark to nie tylko króliki jakie inne zwierzęta były prezentowane znajdziecie w galerii a to i tak nie wszystkie.

Prezes Bartłomiej Draczka